Mind detox

SONY DSC

Mind Detox jest sprawdzoną metodą redukcji stresu. Badania naukowe coraz częściej wskazują stres jako główną przyczynę większości chorób. Mind Detox umożliwia pracę z różnymi pogarszającymi jakość życia symptomami fizycznymi lub przekonaniami psychologicznymi. Metoda ta jest miękka i łagodna, nie ma aspiracji do zastępowania psychoterapii ani leczenia farmakologicznego, lecz może wspomagać leczenie, a czasem osiąga szybsze efekty idąc „na skróty”. Konsultanci Mind Detox sami nie leczą ludzi. Naszym celem jest jedynie zmniejszenie stresu emocjonalnego klientów poprzez odkrycie i rozwiązanie znaczących wydarzeń emocjonalnych w ich życiu. Okazuje się jednak, że zmniejszenie stresu emocjonalnego powoduje uspokojenie ciała, co często prowadzi do powrotu do równowagi i prawidłowego funkcjonowania.

Mind Detox opiera się na założeniu o połączeniu pomiędzy umysłem a ciałem, o ile joga śmiechu oznacza zmianę w myśleniu poprzez oddziaływanie na ciało, tutaj oddziałujemy na umysł powodując zmianę w ciele. Umysł nie znajduje się tylko w naszej głowie, lecz w całym ciele zapisane są doświadczenia naszego życia, czasami w najbardziej zaskakujących miejscach. To w co umysł wierzy, ciało przyjmuje na siebie. Emocje to „energie w ruchu” (angielskie e-motion, energy in motion”) i w trakcie sesji możemy odblokować ruch energii, która ze względu na pewne wydarzenia tektoniczne, utknęła w jakimś punkcie ciała i może powodować niepotrzebny stres, cierpienie i choroby. Na sesjach pracujemy głównie z umysłem, szybko docierając do najgłębszych przyczyn dotykających klientów symptomów. Oddziałując na umysł, trwale zmieniamy skrypty ciała i redukujemy napięcie.

Często udana sesja Mind Detox dostarcza okazji do śmiechu, ale czasem nie obędzie się bez łez. Sesja przebiega w pełnej dyskrecji i zazwyczaj trwa najczęściej około 45-60 minut, ale należy zarezerwować 90 minut. Warunkiem udanej pracy jest zaufanie i szczerość. Koszt sesji: 150 złotych.

Więcej o metodzie: http://www.sandynewbigging.com/academy_about.php

O mnie:

SONY DSC

Jestem pierwszym w Polsce certyfikowanym praktykiem Mind Detox Method, bezpośrednio uczę się tej metody od jej twórcy Sandy’ego Newbigginga, ukończyłem kurs dla praktyków w Oslo i przeprowadziłem kilkadziesiąt udanych sesji. Z wykształcenia i wykonywanego zawodu jestem socjologiem, lecz również uczę jogi śmiechu, tworzę opowiadania, poezję i reportaże, tłumaczę z języków hiszpańskiego i angielskiego. Ważną cześć mojego życia stanowi medytacja i praca z ciałem (m.in. taniec kontakt improwizacja, kundalini joga i tantra).

Przed konsultacją proszę Cię o odpowiedzi na pytania (piotr.bielski(at)gmail.com):

  1. Co przyciągnęło Cię do metody Mind Detox?
  1. Nad jakim problemem chciał(a)byś pracować? Co chcesz zyskać? Co chcesz aby odeszło?
  1. Czy jesteś przekonany/a o istnieniu połączeń pomiędzy ciałem a umysłem?
  1. Czy jesteś otwarty/a na uleczenie możliwych mentalnych i emocjonalnych przyczyn tego problemu?
  1. Kiedy możesz umówić się na konsultację? (najlepiej 2-3 terminy mogą być poranne lub popołudniowe w ciągu tygodnia) proszę zaznacz czy w Warszawie czy przez skype

Dziękuję.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s