Twórczy sylwester z jogą śmiechu w Bajkowej Zagrodzie 28.12.2013-1.1.2014

IMG_7011

Mówi się, że cały rok będzie taki jak jego pierwszy dzień. Nawet jeśli w to nie wierzymy to zgodzimy się, że jest większe prawdopodobieństwo, że następny rok będzie naprawdę Nowy i szczęśliwy, jeśli go dobrze zaczniemy. Dlatego proponujemy by przywitać go w pięknym i spokojnym miejscu w szczególny – pełen radości i twórczej zabawy- sposób. Będziemy przygotowywać się na przywitanie Nowego już od soboty za sprawą codziennej optymalnej dawki jogi śmiechu – unikalnej praktyki w grupie, która zapewnia natychmiastową radość za sprawą bezwarunkowego śmiechu połączonego z ćwiczeniami oddechowymi jogi. Praktyka ta jest otwarta dla wszystkich niezależnie od wieku, sprawności fizycznej i nastroju, śmiech niweluje wszystkie bariery.

W obudzeniu lub rozwinięciu w sobie potencjału twórcy i przywitaniu Nowego w radości i spokoju pomogą nam zajęcia tańca z orientalną muzyką na żywo graną dla nas przez Lucjana na sitarze i innych instrumentach, malowanie intuicyjne Vedic Art z Basią czy śpiew intuicyjny z Jackiem, a także praktyka kundalini jogi z Kasią, która pomoże nam oddychać z przepony i żyć zgodnie z naszym powołaniem. Zajęcia ruchu tańca i śpiewu według twórcy jogi śmiechu dr Katarii jako „ podstawowe elementy radości” stanowią najlepsze uzupełnienie sesji jogi śmiechu. W Nowy Rok zamiast sztywnych postanowień, wspólnie pobawimy się w tworzenie mapy marzeń i zgodnych z naszym najgłębszym powołaniem celów… ze śmiechem.

miejsce: Bajkowa Zagroda koło Radzymina – zaciszne domki w lesie (ok 45–60 minut samochodem od centrum Warszawy) -informacje i dojazd http://www.bajkowazagroda.pl/

SONY DSC

Co na Was czeka:

-codziennie sesja jogi śmiechu – prowadzenie– Piotr Bielski wraz z liderami i liderkami jogi śmiechu

-koncerty muzyki orientalnej połączone z tańcami lub relaksacją, bądź śpiewaniem mantr -Lucjan Wesołowski

-malowanie Vedic Art – Barbara Różycka

– śpiew intuicyjny i muzykowanie -Jacek Kołakowski

– codziennie od niedzieli kundalini joga – Katarzyna Kruza

-tworzenie marzeń i celów na Nowy Rok ze śmiechem– Piotr Bielski

-medytacja ciszy i śmiechu -– Piotr i Aneta Bielscy

-wieczór języka Gibberish, kreatywna gra planszowa Dixit – Piotr Bielski

-przestrzeń na propozycje uczestniczek i uczestników

-spacery po lesie

-czas na swobodne rozmowy i pobycie sobie w pięknym miejscu

PROGRAM dzień po dniu

sobota 28.12.2013

13-15 – obiad

15-16.30 – powitalny krąg, przywitanie się z grupą i miejscem -Piotr

16.30-18.00 – joga śmiechu z relaksacją – Piotr

18-19.00 kolacja

19.00- -20.30 muzyka, taniec -Lucjan

20.30 – śpiew intuicyjny – Jacek

IMG_7254

niedziela 29.12

8-9.15 – sesja jogi kundalini

9.15-10.30 – śniadanie

10.30-11.30 – sesja jogi śmiechu – Piotr

11.30-12.30 – ćwiczenia relaksacyjne i medytacyjne – Piotr

13.30 – 15 -obiad

15-18.00 – warsztat Vedic Art -Basia Różycka

18-19.00 – kolacja

19- wieczór z poezją i mantrami -Basia, Lucjan, Piotr i wszyscy chętni do zaprezentowania swojej twórczości

poniedziałek 30.12

8-9.15 – sesja jogi kundalini

9.15-10.30 – śniadanie

10.30-11.30 – sesja jogi śmiechu -Piotr

11.30-12.15 – ćwiczenia relaksacyjne i medytacyjne – Piotr, Lucjan – muzyka

13.30 – 15 -obiad

15-18 – przestrzeń tworzenia i śpiew intuicyjny, możliwość gry Satori – Jacek, Piotr

18-19 – kolacja

19- wieczór filmowy – joga śmiechu na świecie i Bollywood

IMG_7230

wtorek 31.12

8-9.15 – sesja jogi kundalini

9.15-10.30 – śniadanie

10.30-11.00 – medytacja

11.00-13.00 – Dixit – gra planszowa rozwijająca kreatywność – Piotr

14.00-15.30 – obiad

15.30- 17.00 – joga śmiechu i zabawa w języku Gibberish -Piotr

17.00-17.30 – relaksacja przy muzyce

18.30-20.00 – uroczysta kolacja

20.00-22.00 – koncert Lucjana i tańce transowe

22.00 –22.30 – joga śmiechu z balonami -Piotr i Aneta

22.30 – tańce przytulane i roześmiane

23.45- przywitanie Nowego ze śmiechem – życzenia w Gibberish, zimne ognie i lampiony szczęścia.

środa 1.1.2014

9-10.15 – sesja jogi kundalini

10.15-11 – śniadanie

11- 13 – tworzenie mapy marzeń na następny rok z jogą śmiechu – Piotr i Aneta

13.-13.45 – medytacja ugruntowująca marzenia- Piotr

14 – obiad

15.30 – pożegnalny krąg

Informacja o prowadzących i zajęciach:

SONY DSC

Piotr Bielski joga śmiechu certyfikowany trener jogi śmiechu, której uczył się w Indiach od jej twórcy doktora Madana Katarii. Propaguje bezwarunkowy śmiech dla zdrowia i pogody ducha, ma misję uczynienia z Polski najbardziej roześmianego kraju świata. Prowadzi kursy liderek i liderów jogi śmiechu, otwarte sesje w parkach, warsztaty w centrach jogi i rozwoju osobistego, specjalne sesje dla firm i organizacji pozarządowych, a nawet zagląda z zajęciami jogi śmiechu do domów pomocy społecznej czy więzień. Socjolog i dziennikarz z poprzedniego wcielenia, od 12 lat praktykuje hatha jogę, od kilku lat taniec kontakt improwizacje, kundalini jogę i inne metody pracy z ciałem, tworzy i publikuje poezję.

orient (4)_wm

Lucjan „Lucyan” Wesołowski muzyka orientalna i tańce – kompozytor m. in. muzyki medytacyjnej i relaksacyjnej (15 CD wydanych 36 razy w różnych krajach), można obejrzeć fragmenty jego koncertów (a także filmu o nim, wyemitowanego przez TV Polonia) na YouTube (Lucyan, THE LUCYAN GROUP, Lucjan Wesołowski). Lucjan spędził ponad rok w ośrodkach jogi i buddyjskich w Indiach, Niemczech, Włoszech i Polsce, a także uzyskał III stopień REIKI. Współpracował z psychoterapeutami w Polsce i Włoszech, prowadził zajęcia muzykoterapeutyczne, jest członkiem honorowym „Societa’ Italiana di Musicoterapia Immaginativa” (Włoskie Stowarzyszenie Muzykoterapii Wyobrażeniowej). Napisał książkę pt. „Moje ABC duchowości”, jest autorem artykułów na tematy duchowe, opublikowanych w prasie polskiej i włoskiej. 

Basia Rózycka na kursie liderskim, fot. Awa Bajer

Basia Rózycka na kursie liderskim, fot. Awa Bajer

Vedic Art- Barbara Różycka

Vedic Art to coś więcej niż malarstwo. To metoda rozwoju wewnętrznego i samopoznania poprzez malowanie intuicyjne, którego nikt z nas nie musi się uczyć,
bo w głębi duszy, każdy z nas wie jak malować. Nauczyciel Vedic Art jest tylko przewodnikiem, który zachęca uczestników kursu do podróży w głąb samych siebie.

Drogowskazami w tej podróży jest 17 Zasad wyrażających uniwersalne prawdy o wszechświecie i człowieku zapisane
w Wedach. Twórcami tej metody są Maharishi Mahesh Yogi i szwedzki artysta Curt Kallman, którzy przełożyli starożytną mądrość Wed na język malarstwa, by w ten sposób uczynić ją dostępną dla ludzi Zachodu i wraz z pędzlem dać im do ręki niezwykłe narzędzie samorozwoju. Barbara Różycka to malarka intuicyjna i nauczycielka malowania metodą Vedic Art, poetka (autorka 2 tomików) i liderka jogi śmiechu.

 IMG_6981

Jacek Kołakowski – Śpiew Intuicyjny

Jacek jest liderem jogi śmiechu, tak sam pisze o sobie i swojej propozycji: „jestem miłośnikiem przyrody, lubię zgłębiać jej tajniki i czar. Jest ona źródłem inspiracji dla twórczych poszukiwań , zarówno dotyczących fotografii jak i śpiewu intuicyjnego. Cisza przyrody oraz jej mowa pozwalają odnaleźć rezonujący z nimi wewnętrzny ton , który przelewa się na głos. Dotykamy naszego wnętrza , wzbudzamy naszą kreatywność , doświadczamy spokoju i harmonii zespolenia umysłu z ciałem . Zapraszam na fascynującą, głęboką podróż przy dźwięku bębna szamańskiego”

 IMG_7122

Najstarszy język świata – Gibberish – Piotr Bielski

Gibberish [ang. dżibrisz] to najstarszy i najbardziej uniwersalny język świata. Zna go każdy dorosły i każde dziecko, nawet niemowlę, które jeszcze nie zaczęło mówić w języku rodziców. Poprowadzę warsztat w ramach którego będziemy opowiadać dowcipy w języku gibberish, kłócić się i godzić, rozwiązywać problemy, a może nawet wyznawać sobie miłość. Rozmowy w gibberish pozwalają przełamać wstyd osobom nieśmiałym i małomównym, a równocześnie stymulują kreatywną, prawą półkulę mózgu.

Tutaj można zobaczyć film z sesji Gibberish prowadzonej przez dr Katarię w trakcie treningu nauczycielskiego jogi śmiechu w Indiach, w którym wziąłem udział.

Twoja kreatywność nie jest mi obca” – gra Dixit – Piotr Bielski

Dixit to niezwykła gra, w której rozwijamy wyobraźnię, jednocześnie ćwicząc umiejętność komunikatywności. Gra składa się z ponad 100 kart, które przedstawiają magiczne, często bajkowe obrazy, które można poddać nieskończonej ilości interpretacji i skojarzeń. Zasady gry są proste. Wszyscy gracze dostają po zestawie 6 kart. Każdy gracz lub zespół na zmianę wymyśla hasło do jednej ze swoich kart, po czym przekazuje ją mistrzowi gry, a wszyscy pozostali gracze wybierają po jednej karcie z zestawu, która najbardziej pasuje do podanego hasła. Szkopuł w tym, że hasło nie może być zbyt oczywiste ani zbyt fantazyjne, bo twórca hasła dostaje punkty jedynie jeśli przynajmniej jedna osoba odgadnie jego hasło, ale nie dostanie punktu, gdy odgadną wszyscy. Ideą jest więc znalezienie złotego środka pomiędzy dosłownością a szaloną metaforą. Punkty dostają również gracze, którzy prawidłowo odgadli karty. Gra jest idealną zabawą dla wszystkich osób, które zajmują się kreatywną pracą, ale wszystkim może dostarczyć przyjemnej zabawy łącznie z dziećmi. Jako mistrz gry mogę dodatkowo wplatać elementy ćwiczeń jogi śmiechu, a gra po sesji jogi śmiechu przebiega w niezwykle radosnej atmosferze.

Warunki

Cała impreza ma formułę wegetariańską i bezalkoholową. W ramach jednej ceny można brać udział we wszystkich lub wybranych w zależności od nastroju i potrzeb zajęciach, mamy zapewnione pyszne jedzenie, nocleg, uroczystą kolację sylwestrową, absolutnie wszystko 🙂

Chętnie skontaktujemy uczestników nie mających samochodów z uczestnikami -kierowcami mającymi miejsce w samochodach.

Dodatkowa atrakcja:

Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z hawajskiego masażu Lomi Lomi w czasie wolnym za dodatkową opłatą – informacje w Bajkowej Zagrodzie (bajkowa_zagroda@o2.pl ).

Noclegi

Pokoje 2 i 3-osobowe z łazienką (wersja droższa) lub bez (wersja tańsza).

SAMSUNG

Zgłoszenia:

Zgłoszenia udziału należy zgłaszać mailowo lub telefonicznie: joginsmiechu@gmail.com lub telefonicznie 607473322

koszty imprezy:

przy wpłacie zadatka 200 zł do 30.11: 1190 zł (pokoj bez łazienki), 1265 (pokój z łazienką)

po 30.11 o ile będą miejsca wolne ceny zostaną podwyższone 1290 zł (pokój bez łazienki), 1365 (pokój z łazienką)

liderzy i liderki jogi śmiechu oraz ich partnerzy lub osoby towarzyszące przy wpłacie zadatka do 30.11 otrzymują dodatkowo 100zł zniżki: 1090 zł (pokój bez łazienki), 1165 (pokój z łazienką)

uczestnicy i uczestniczki warsztatów Piotra Bielskiego przy wpłacie do 30.11 otrzymują dodatkowo 100zł z otrzymują 50 zł zniżki osoby zgłaszające się parami otrzymują dodatkowo zniżkę w wysokości 30 zł od osoby (nie dotyczy liderów)

Istnieje też możliwość dołączenia w dzień Sylwestra od rana lub w dowolnym momencie i zostania na zajęcia 1.1 przy wpłacie zadatka 200 zł do 30.11– koszt 650 zł od osoby – liderzy 550 zł, uczestnicy zajęć – 600 zł. Osobom które zgłaszają się tylko na sylwestra gwarantujemy w tej cenie nocleg na sali wspólnej a w pokoju jedynie w wypadku dostępności wolnych miejsc.

Można przyjechać z dziećmi – zapewnimy również zniżki dla nich – każdy przypadek będziemy rozpatrywać oddzielnie zależnie od wieku dzieci, tego czy wymagają oddzielnych łóżek itp.

Lucjan Wesołowski

Lucjan Wesołowski

Zadatki

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 200 złotych na poniższe konto, który w razie niemożliwości uczestnictwa można przekazać innej osobie:

67 1240 1040 1111 0010 4163 5246

Helios Elżbieta Liszewska

ul. Makowa 3

05-250 Radzymin

tytułem: Sylwester – imię i naziwsko uczestnika lub uczestników

BANK PEKAO SA

 20130802_124522

Reklamy

1 komentarz do “Twórczy sylwester z jogą śmiechu w Bajkowej Zagrodzie 28.12.2013-1.1.2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s